1 Dzień – Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 6.00. Przyjazd do Warszawy. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Krakowskie Przedmieście, którego początki sięgają XIV wieku, zobaczymy tutaj m.in. Bazylikę św. Krzyża, Pałac Czapskich-Krasińskich - dzisiejsza Akademia Sztuk Pięknych, Pałac Potockich, Kościół Sióstr Wizytek, pomnik Adama Mickiewicza, pomnik ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także Posąg Matki Boskiej Passawskiej z XVII wieku. Następnie przejście na plac marsz. Józefa Piłsudskiego, gdzie zobaczymy Grób Nieznanego Żołnierza, którego ideą jest uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość. Kolejno przejdziemy szlakiem żydowskim, gdzie zobaczymy jedyną ocalałą ulicę żydowską, Pomnik Bohaterów Getta, Pomnik Umschlagplatz, Muzeum historii Żydów Polskich – największe muzeum historii żydowskiej w Europie, fragmenty murów getta. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
2 Dzień – Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie miasta: Zamek Królewski (wewnątrz) zbudowany w XIV wieku, jako rezydencja książąt mazowieckich, Stare Miasto – wpisane 1980 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie zobaczymy Kolumnę Zygmunta III Wazy - najstarszy i najwyższy świecki pomnik w Warszawie wzniesiony w 1644 roku, wzniesioną w XIV wieku Archikatedrę Świętego Jana. Następnie Nowe Miasto, które dopiero w 1408 roku przekształciło się w odrębny organizm miejski. Tutaj zobaczymy m.in. kościoły - Paulinów, Franciszkanów, Dominikanów, Redemptorystów i Sakramentek, zniszczone podczas Powstania Warszawskiego w 1944 roku i odbudowane ze zniszczeń wojennych, muzeum Marii Skłodowskiej-Curie – mieszczące się w jednej z kamienic pod numerem 16 - w tym domu urodziła się wybitna kobieta, naukowiec, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, przejście na Plac Krasińskich, gdzie znajduje się Pomnik Powstania Warszawskiego. Obiadokolacja, a następnie wjazd na taras widokowy na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki, po którym na zakończenie zwiedzimy Łazienki Królewskie - zespół pałacowo-ogrodowy założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powrót do hotelu. Nocleg.
3 Dzień – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie zwiedzanie Ogrodów Pałacowych w Wilanowie – na terenie 45 hektarowego parku wilanowskiego zobaczyć można ogrody w różnych stylach: dwupoziomowy ogród barokowy, neorenesansowy ogródek różany, angielski ogród krajobrazowy oraz park krajobrazowy angielsko-chiński. (Możliwość zarezerwowanie dodatkowego obiadu w Wilanowie) Wyjazd w drogę powrotną. Przewidywany przyjazd około godz. 21.00.
Świadczenia zawarte w cenie:
Dodatkowo płatne:
- Zamek Królewski
- taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki
- Pałac i Ogrody w Wilanowie
- Muzeum Powstania Warszawskiego